Parametry

Popis produktu

HM 1.6
Série reproduktorů Zingali Home Monitor je zcela novou a unikátní sérii pro opravdové milovníky věrné reprodukce. Nový elipsovitý tvar hornu osazený kompresním měničem nové generace navazuje na profesionální sérii studiových monitorů, které díky své účinnosti byly umístěny v mnoha prestižních nahrávacích studiích.

Nyní s novým konstrukčním řešením přichází i řada Home Monitor, která staví na dlouhodobých zkušenostech a poznatcích, které byly dosaženy na již zmíněných profesionálních studiových monitorech a současně na mnohokrát oceněné sérii Twenty. Série Home Monitor nebyla postavena pouze za účelem vyplnit stupínek na žebříčku dokonalosti produktového portfolia výrobce, jak je tomu u jiných výrobců. Giuseppe Zingali své reprosoustavy staví tak, aby každý model a každá série byla svým způsobem ojedinělá a přinesla za svou cenu mnohem více, než si zákazník dokáže představit. Série Home monitor je postavena tak, aby byla z pohledu hudební charakteristiky nezaměnitelná! Celá série HM začíná na menších cenově dostupných modelech a končí co do velikosti honosnými sloupy o bezkonkurenčním zvukovém výkonu!

Díky elipsovitému tvaru hornu, dochází k lepšímu rozložení vyzařované energie. Snižuje se energie vyzařována směrem vzhůru - ke stropu a směrem dolů - k podlaze a současně nabírá na účinnosti ve vyzařování akustické energie na pravou a levou stranu. To má za následek získání mnohem větší prostorové scény a její hloubky. Současně díky usměrnění vyzařované energie a upravenému ustí hornu je dosaženo lepší vykreslenosti i těch nejjemnějších detailů v mikro-dynamice nástrojů a samozřejmě kompletně v celé reprodukci hudby. Prostorová scéna je lépe vykreslená, poslechem a pocitem více hmatatelná. Zvukový obraz má reálnější kontury a doslova vtahuje posluchače do děje, který se před ním vytvořil.

To není sen, to je realita, kterou poskytují reprosoustavy Zingali...

Popis reprosoustav
Model Home Monitor 1.6 je jediným regálovým modelem ze série Home Monitor Evo a současně jediným modelem z produkce Zingali. Provedení kabinetu včetně šestipalcového hornu a středobasového měniče směřuje regálový model do referenční třídy, který disponuje všemi vlastnostmi kterými disponují všechny sloupové modely. Díky kompaktním rozměrům bude instalace v menších místnostech zcela bezproblémová. Kabinet včetně šestipalcového elipsovitého hornu je prvotřídně zpracovaný a nabízí se ve třech různých povrchových úpravách díky kterým se tyto reprosoustavy velice rychle stanou luxusní a dominantní součástí prostoru. Prvotřídní je ovšem zvuková reprodukce a schopnost těchto reprosoustav přenášet hudební obraz do prostoru.

Největšího úspěchu je dosaženo díky extrémnímu dynamickému rozsahu, který dokáže poskytnout tlakový měnič spolu s patentovaným dřevěným hornem Zingali. Jen díky tomu, veškeré nástroje v prostoru doslova a do písmene ožívají.

Celá série Home Monitor je výsledkem výzkumu a vývoje využívající dosažených zkušeností z profesionální řady studiových monitorů a veleúspěšné a mnohokrát oceněné série Twenty. I přesto, že se jedná o jediný regálový model a tedy i nejmenší ze série HM, obsahuje všechny konstrukční prvky, které jsou obsaženy u jeho větších sourozenců. Možná se zdá model 1.6 příliš malý v porovnání s většími sourozenci ze série HM, ale reprodukce jasně ukazuje, že se jedná o sofistikovaně propracovaný model, který za svou pořizovací cenu podává takový výkon, který bude jen stěží překonán.

Emoce, emoce a zase jen emoce. Model Home Monitor 1.6, stejně tak jako ostatní modely z dílny Giuseppe Zingaliho, dokazuje, že emoce a celkový prožitek z hudby je pro tohoto konstruktéra alfou a omegou. Reprodukce, která má velice reálný obraz živé reprodukce nabízí emocionální prožitky a to téměř bez žádného zabarvení. Jednoduše zní jako nástroj a to byste u nejmenšího modelu ze série HM, za takovou cenu opravdu nečekali.

Basreflexový otvor se přesunul ze zadní stěny do podlahy ozvučnice. Nové řešení kabinetu poskytuje lepší manipulaci reprosoustav v místnosti a umožňuje je blíže postavit k zadní stěně, aniž by nejnižší kmitočty utrpěly jakoukoli ztrátu či úbytek. Naopak, celé spodní pásmo zpevnilo a basy, kterými byly reprosoustavy Zingali vždy velice dobře vybavené ještě více zpřesnily. Přestože reprosoustavy nijak zvlášť netrpí nedostatkem nízkého pásma, ty nejnižší basy jsou u tohoto modelu otázkou aktivního subwooferu. Reprodukce nejnižších kmitočtů se usadily na hodnotě 45Hz. Šestipalcový elipsovitý horn osazený tlakovým měničem nové generace je posazen nad basový reproduktor a jasně ukazuje že co do hudebního výkonu a excelentní reprodukce nijak nezaostává za vyššími sloupovými modely. Holografický prostor s vynikající hloubkou, s excelentní mikro dynamikou a čistotou, kde každý detail má své místo, jasně ukazuje, že tahle série míří hodně vysoko.

Kabinet je vyroben z MDF desky a hornový nátrubek je vždy z masivu Kanadského topolu. Reprosoustavy Zingali také nabízí provedení čelní a zadní stranu kabinetu v masivu Kanadského topolu. Jedná se o přiznané dřevo lakované do odstínu dle výběru zákazníka.
Nabízí se také varianta "Custom" což znamená, že si zákazník může vymyslet jakýkoli barevný odstín či kombinaci barev a laků.

Kabinet reprosoustav nemá obdélníkový půdorys ale pro lepší eliminací stojatých vln se bočnice postupně dozadu zužují. Tvarem ozvučnice tak navazuje na sérii Twenty. Nové série Zingali již nemají masivní podstavce, ale díky nutnosti prostoru pro basreflex ve spodní části kabinetu, stojí na sofistikovaných nožičkách nožičkách, které lemují pravou a levou stranu kabinetu a jsou ve stejném barevném provedení jako kabinet. Celá reprosoustava je ještě k tomu postavena na hrotech. Na přední straně reprosoustav, těsně nad zemí je umístěno logo výrobce. Další logo ve tvaru hornu je otištěno v samotném hornovém nátrubku (omniray technology). Ze zadní strany jsou umístěny Bi-wire reproterminály.

Jak bylo již naznačeno, při prvním poslechu těchto reprosoustav je ihned rozpoznatelný charakteristický přínos hornového reproduktoru. Hornový reproduktor hraje čistě, bez zbytečného zabarvení. S větší obnažeností, plastičností a s daleko větší lehkostí a přirozeností než jiné reprosoustavy. S hlubokými basy a jistými středy. Bez ztenčování způsobeného omezením některých výškových frekvencí. Celkový zvuk je plný a bohatý na všechny detaily. Prostorová scéna je holograficky vykreslena a vtahuje posluchače do zvukové scény, která se před ním utváří.

Přesvědčte se sami, proč lidé, kteří si oblíbili značku Zingali, neuvažují o žádné změně. To je nejlepší reklama, jakou si firma může přát.

Barevné provedení:
Série Home Monitor je dostupná v mnoha barevných kombinacích:

Varianta standard:
Kabinet: černý nebo bílý saténový mat
Hornový nátrubek: ve stejném odstínu jako kabinet.
(popřípadě různé kombinace již zmíněných matných laků)

Varianta lesk:
Kabinet: černý piano lak nebo bílý lesk.
Hornový nátrubek: černý saténový mat, bílý mat, bílá perleť nebo piano lesk.
-Kombinace různých laků.

Vrianta plus:
Kabinet vždy nabízí čelní a zadní stranu z dřevěného masivu mořeného do odstínu dle výběru zákazníka (Třešeň, ořech, přírodní)
Horn: dle výběru z matných nebo lesklých laků

U každé série Zingali se současně nabízí "Custom" zákazník si za příplatek může zvolit barevné provedení dle své představy. Díky nejvyspělejší lakovně v Evropě, není problém pro firmu Zingali vytvořit jakýkoli barevný odstín, který bude vždy špičkově proveden.

Technologie Omniray ®
Tato reprosoustava obsahuje patentovaný dřevěný hornový reproduktor Omniray, vyvinutý výzkumníky firmy Zingali. Omniray ® Horn je charakteristická součást všech produktů Zingali, která umožňuje nejvyšší kvalitu zvukové reprodukce - díky použitému druhu materiálu a přesně vyfrézovanému tvaru dokáže dokonale reprodukovat hudbu podobně jako hudební nástroj. Je to jeden z nejdůležitějších prvků celé schránky reproduktoru.

Série: