Čím jsou reprosoustavy Zingali unikátní? Právem bychom mohli považovat reprosoustavy Zingali za jedny z nejlepších reprosoustav na světě. Jestliže bychom si dovedli představit unikátní hodnotu Stradiváriho houslí, jejich hodnotu zpracování a zvukového projevu, byly by to reprosoustavy Zingali, které by nesly stejného srovnání.
Jiří Pavelka – výhradní dovozce ČR a SK

Unikátní technologie, unikátní zpracování, unikátní design.

Společnost Zingali byla založena v roce 1986 v malé ruční akustické dílně panem Giuseppem Zingali.
Ten jako specialista na zvuk a na elektro-akustiku, si dal za úkol vytvořit zvukově nejlepší reprosoustavy na světě, které svou reprodukcí a kvalitou zpracování osloví trh high-end hifi, který v té době ovládaly spojené státy Americké.

Postupem času od prvních prototypů vysoce účinných monitorů, přechází k prvním návrhům finálních produktů, které podle prvotních záměrů konstruktéra Zingaliho, musí být konstruovány jako nejlepší monitory na světě s dostupnou cenou na trhu.
To vše se děje velice rychle. Již v roce 1988 vzniká legendární série 8800, která se skládá ze čtyř modelů a je do dnes vyhledávaným artiklem opravdových fanoušků hudby. Tato série otvírá velké dveře na mezinárodní trh high-end hifi.

Po celou dobu své práce se Giuseppe Zingali soustředí výhradně na výzkum a výrobu hornových reproduktorů. Důvod je jednoduchý. Horny nabízejí velmi živé dynamické schopnosti, reálné rozměry obrazu a prezence a harmonické zkreslení menší než jedna čtvrtina hodnoty naměřené v audio přímo vyzařujících systémech. I přesto, že hornové reproduktory skýtají mnoho nástrah, které mohou negativně ovlivnit reprodukci hudby, Giuseppe Zingalimu se podařilo tyto nástrahy technologicky vyřešit a patentovat tak unikátní systém hornových reproduktoru „Omniray“, díky kterému jsou jeho reproduktory jedny z nejlepších.

Giuseppe Zingali pracuje výhradně s přírodním dřevem a využívá jeho akustických vlastností pro dosažení věrohodné reprodukce hudby. Pro nejlepší výsledky využívá dřevo kanadského topolu, který v průběhu výzkumu prokázal nejlepší vlastnosti.

Reprosoustavy Zingali považujte za hodnotný hudební nástroj s vynikajícími zvukovými vlastnostmi

V průběhu 20ti let práce a výzkumu přivedl na svět Giuseppe Zingali přes 85 modelů reprosoustav a i přesto, že jeho reprosoustavy dosahují téměř reálné reprodukce zvuku, díky novým technologiím neustále pracuje na vývoji dokonalejších monitorů, které by prolomily už tak neskutečně vysoce položené hranice reprodukce hudby, které si sám postavil.