"Hudba vzbuzuje emoce. Reprodukce těchto emocí je moje vášeň. A nyní je tato vášeň i mojí prací."
Giuseppe Zingali

Od roku 1986 vyvíjí a vyrábí Giuseppe Zingali reproduktorové monitory pro nahrávací studia. O několik let později rozšířil svou působnost i na reprosoustavy pro domácí kina a audio/ video highendové systémy. Hlavním cílem tohoto vývoje byla od začátku dokonalá reprodukce důležitých středních a vysokých frekvencí pomocí širokopásmového hornového reproduktoru. Giuseppe Zingali byl dokonale obeznámen se všemi problémy, ale i výhodami, které obnáší tento způsob stavby reprosoustav, a proto podnikl rozsáhlý výzkum v oblasti elektro-akustického pole. Výsledkem tohoto výzkumu bylo v roce 1995 uvedení jedinečné technologie pro hornové reproduktory - Omniray ®.

Firma Zingali se specializuje na profesionální a high-endové reprosoustavy, jejichž zvláštností jsou dřevěné hornové reproduktory, vyráběné ze dřeva kanadského topolu a zhotovené dle přesných specifikačních výpočtů - výsledkem je neuvěřitelně věrný zvuk, hodný tohoto ušlechtilého materiálu. Připočteme-li sofistikovaný design a citlivě vybrané barvy laků, dostaneme výjimečný výrobek, rovnající se klavíru či houslím z dílen starých mistrů. Potěšení pro oči i uši - to jsou reprosoustavy firmy Zingali.
Jedinečná myšlenka firmy Zingali navrhovat si všechny komponenty a také je všechny vyrábět bez jakékoli pomoci, je tou nejlepší cestou, jak vyrábět kvalitní a ojedinělé reprosoustavy. Tento způsob vývoje a výroby je sice poměrně dražší než standartní postupy a také je i náročnější na organizaci a vedení práce. Nicméně fakt, že vše je optimalizováno a konstruováno tak, aby celkový výsledek vyjádřil plnou hloubku a sílu hudebního signálu, dělá z výrobků firmy Zingali unikátní produkty, nesrovnatelné s ostatními.

Díváte-li se na jakýkoliv reproduktor Zingali, jeho zručně řemeslně vyrobenou dřevěnou schránku a dřevěný horn zvláště, svádí vás to pomyšlení, že to je pravděpodobně druh nějakého hudebního nástroje. Tradičně mnoho hudebních nástrojů, které jsou vyrobeny ze dřeva, jsou klíčem ke kouzelnému zvuku, například klavír, housle nebo loutna. Specifické vlastnosti dřeva se nezměnily od té doby, kdy byly tyto nástroje vytvořené. Bez ohledu na to jak dalece jsou rozvinuté dnešní technologie, klavírní křídlo zhotovené z čehokoliv jiného než dřeva nemá žádný smysl. Reprosoustavy Zingali znějí "živě" právě díky tomuto vznešenému materiálu, jakým je dřevo.

V létě roku 2007 firma Zingali uvedla do provozu největší továrnu na výrobu reproduktorů v Evropě. Její součástí je i předváděcí centrum výrobků Zingali - toto zařízení tvoří vstupní hala, dvě stereo poslechové místnosti, kino, venkovní rockové pódium, a venkovní krytý amfiteátr. Firma investovala také nemalé finanční prostředky do rozsáhlého systému odvodu dřevěného prachu a lakových součástek z továrních prostor. Výsledkem je čistý vzduch na všech pracovištích a také žádná zátěž pro životní prostředí.

Kromě předváděcích prostor jsou zde i velmi oblíbené workshopy - jednak elektrotechnické, dále na zpracování dřeva a také lakovny, které patří k nejvyspělejším v Evropě. Důkazem toho je i fakt, že jeden z nejčastějších odstínů reprosoustav, tzv. měkce černá byla nahrazena novým povrchem s lepším leskem a hloubkou barevného tónu. Všechny barvy jsou nyní ekologičtější, vzhledem k přechodu na vodní bázi - včetně oblíbených a vzhledově dokonalých odstínů ořechu, třešně či přírodního žlutého javoru, které tvoří základní nabídku dekorů nové série reprosoustav Twenty.

Všechny komponenty reprosoustav, včetně barev a laků, jsou navrženy a kontrolovány jakostní kontrolou při montáži pod jednou střechou. Tato hloubková kontrola sama o sobě je unikátní a dává všem výrobkům firmy Zingali záruku spolehlivosti. Z padesáti tisíc reproduktorů z různých sérií vyrobených firmou Zingali do současné doby, bylo nutno vyměnit pouze dva kusy!

V únoru 2008 oslavila firma Zingali stylově své dvacáté výročí založení - uvedením nové série reprosoustav pod názvem TWENTY.