Parametry

Popis produktu

2.15
Série reproduktorů Zingali Home Monitor je zcela novou a unikátní sérii pro opravdové milovníky věrné reprodukce. Nový elipsovitý tvar hornu osazený kompresním měničem nové generace navazuje na profesionální sérii studiových monitorů, které díky své účinnosti byly umístěny v mnoha prestižních nahrávacích studiích.

Nyní s novým konstrukčním řešením přichází i řada Home Monitor, která staví na dlouhodobých zkušenostech a poznatcích, které byly dosaženy na již zmíněných profesionálních studiových monitorech a současně na mnohokrát oceněné sérii Twenty. Série Home Monitor nebyla postavena pouze za účelem vyplnit stupínek na žebříčku dokonalosti produktového portfolia výrobce, jak je tomu u jiných výrobců. Giuseppe Zingali své reprosoustavy staví tak, aby každý model a každá série byla svým způsobem ojedinělá a přinesla za svou cenu mnohem více, než si zákazník dokáže představit. Série Home monitor je postavena tak, aby byla z pohledu hudební charakteristiky nezaměnitelná! Celá série HM začíná na menších cenově dostupných modelech a končí co do velikosti honosnými sloupy o bezkonkurenčním zvukovém výkonu!

Díky elipsovitému tvaru hornu, dochází k lepšímu rozložení vyzařované energie. Snižuje se energie vyzařována směrem vzhůru - ke stropu a směrem dolů - k podlaze a současně nabírá na účinnosti ve vyzařování akustické energie na pravou a levou stranu. To má za následek získání mnohem větší prostorové scény a její hloubky. Současně díky usměrnění vyzařované energie a upravenému ustí hornu je dosaženo lepší vykreslenosti i těch nejjemnějších detailů v mikro-dynamice nástrojů a samozřejmě kompletně v celé reprodukci hudby. Prostorová scéna je lépe vykreslená, poslechem a pocitem více hmatatelná. Zvukový obraz má reálnější kontury a doslova vtahuje posluchače do děje, který se před ním vytvořil.

To není sen, to je realita, kterou poskytují reprosoustavy Zingali...

Popis reprosoustav
Model Home Monitor 2.15 je nejvyšším modelem a současně posledním modelem v sérii Home Monitor Evo. Model 2.15 svou velikostí a celkově všemi svými parametry dokazuje že je referencí řady Home Monitor a řadí se mezi top modely celé produkce Zingali. Monumentální rozměry kabinetu 1620 cm na výšku 450 cm na šířku a s šířkou 640 cm do hloubky spolu s vestavěným patentovaným hornovým reproduktorrem o velikosti 15 palců, jsou ukázkou vrcholu série Home Monitor. Samozřejmě nejde pouze o rozměr a bytelnost kabinetu, který je tradičně zpracován do nejmenšího detailu, ale především o 15 palcový patentovaný hornový reproduktor, který nejen že dokáže vykreslit prostorovou scénu jen těžko uvěřitelným způsobem, ale celá reprosoustava vládne schopností vdechnout reprodukci život! Vzhledem k velikosti této reprosoustavy je třeba brát v potaz i velikost poslechové místnosti.

Díky přepracovanému basreflexu, který je vyveden do podlahy, nemá reprosoustava problém s umístěním blíže ke zdi, což je při takové velikosti velkou výhodou. Kabinet včetně patnáctipalcového elipsovitého hornu je prvotřídně zpracovaný a nabízí se ve třech různých povrchových úpravách díky kterým se tyto reprosoustavy velice rychle stanou luxusní a dominantní součástí prostoru. Prvotřídní je ovšem zvuková reprodukce a schopnost těchto reprosoustav přenášet hudební obraz do prostoru.

Patnáctipalcový elipsovitý horn omniray je vrcholem kam série Home Monitor směřovala. Při poslechu těchto reprosoustav je více než jasné, že se jedná o umělecké dílo spojující fenomenální schránku se stejně fenomenální reprodukcí. Hudba znějící z těchto reproduktorů je téměř živou hudbou, jako žádná jiná, kterou jste dosud mohli slyšet. Průzračnost, plasticita, a syté, hutné a přesné basy. S citlivosti 96 db se tato reprosoustava stává vrcholem, který završuje už tak vysoko položené laťky svých menších sourozenců o další aspekty, které dokazují dokonalost těchto reprosoustav. Patnáctipalcový patentovaný hornový nátrubek omniray elipsovitého tvaru, který je osazen tlakovým měničem o rozměru 44 mm, tvoří nejen extrémně široký zvukový obraz s excelentní hloubkou, ale především se celá reprodukce a holografický vytvořená zvuková scéna nese v extrémním vzdušném nádechu, ve kterém je téměř nemožné vnímat levou a pravou reprosoustavu.

Prostorová scéna není jen před vámi, je všude okolo vás. Celý vjem prostorové scény je podtržen excelentní mikrodynamikou, čistotou a vykresleností každého detailu, který má své přesné místo. Čitelnost každého nástroje, každé metličky, úderu paličky, tahu smyčce nebo nádech vokalistky je tak autentický, že je těžké si vůbec představit, že to, čeho je posluchač svědkem je práce dvou reprosoustav. Mohutné pevné basy, pracují zcela vyrovnaně a bez námahy a to i v těch nejsložitějších pasážích varhanní hudby. Akustický tlak, který dokážou tyto reprosoustavy vytvořit, podtrhují dojem živého vystoupení. Reprodukce je posazená do reálného zvukového obrazu, obohacená o nadhled, vyrovnanost a schopnost v podstatně širším a hlubším zvukovém obrazu kontrolovat každý nástroj, který se v tom daném okamžiku objeví na scéně. Od modelu 2.12 se odlišuje větším prostorovým obrazem. Pocit naprostého izolování od levé a pravé reprosoustavy je ještě umocněn. Reprodukce je více vzdušná a ještě lépe vykreslená.

Největšího úspěchu je dosaženo díky extrémnímu dynamickému rozsahu, který dokáže poskytnout tlakový měnič spolu s patentovaným dřevěným hornem Zingali. Jen díky tomu, veškeré nástroje v prostoru doslova a do písmene ožívají.

Reprosoustavy zní jako nástroj a jsou odrazem záměru konstruktéra, který je stvořil právě proto, aby jako hudební nástroj hrály!
K dosažení věrohodného zvuku a využití 100% potenciálu těchto reprosoustav je třeba mít opravdu kvalitní hifi řetězec. Díky vysoké citlivosti reprosoustav tyto reprosoustav nepotřebují žádný výkon.

Popis výrobku
Celá série Home Monitor je výsledkem výzkumu a vývoje využívající dosažených zkušeností z profesionální řady studiových monitorů a veleúspěšné a mnohokrát oceněné série Twenty. I přesto, že se jedná o nejnižší model ze série HM, obsahuje všechny konstrukční prvky, které jsou obsaženy u jeho větších sourozenců. Těžko se už bude hledat majestátnější reprosustava než představuje model Home Monitor 2.15, která je v porovnání s nejmenším modelem HM 2.6 opravdovým obrem, s kusem nádherně propracovaného dřeva, který svou dominanci podtrhuje neskutečně krásnou reprodukcí, která se maximálně přibližuje živé hudbě. Jak je u všech modelů Zingali zvykem a tento zvyk nebo lépe řečeno standard, je modelem HM 2.15 doslova zhmotněn, kvalita tohoto výrobku a jeho výsledná zvuková kvalita dosahuje již takové dokonalosti, že je téměř nemožné pro klasickou konvenční technologii, kterou disponují konkurenční reprosoustavy je překonat.

Emoce, emoce a zase jen emoce. Model Home Monitor 2.15, stejně tak jako ostatní modely z dílny Giuseppe Zingaliho, dokazuje, že emoce a celkový prožitek z hudby je pro tohoto konstruktéra alfou a omegou. Reprodukce, která má velice reálný obraz živé reprodukce nabízí emocionální prožitky a to téměř bez žádného zabarvení.

Zcela nově vyvinutý kabinet s uspořádáním reproduktorů D´apollito a basreflexový otvor směřující do podlahy ozvučnice. Nové řešení umožňuje lepší manipulaci reprosoustav v místnosti. Umožňuje je blíže postavit k zadní stěně, aniž by nejnižší kmitočty utrpěly jakoukoli ztrátu či úbytek. Naopak, celé spodní pásmo zpevnilo a basy, kterými byly reprosoustavy Zingali vždy velice dobře vybavené se ještě více zpřesnily. Reprodukce nejnižšího pásma se posunula na úctyhodných 28 Hz a bez problému disponuje podáním těch nejnižších kmitočtů. O tuto práci se starají dva patnáctipalcové basové měniče s kmitací cívkou 75 mm! Uspořádání reproduktorů je d´appolito, což znamená, že konstrukce reprosoustavy a její vyhýbky umožňuje usazení středovýškového kompresního měniče s patentovaným hornem omniray doprostřed mezi basové reproduktory, což má vliv na lepší směrovou charakteristiku.

Kabinet je vyroben z MDF desky a hornový nátrubek je vždy z masivu Kanadského topolu. Reprosoustavy Zingali také nabízí provedení čelní a zadní stranu kabinetu v masivu Kanadského topolu. Jedná se o přiznané dřevo lakované do odstínu dle výběru zákazníka.
Nabízí se také varianta "Custom" což znamená, že si zákazník může vymyslet jakýkoli barevný odstín či kombinaci barev a laků.

Kabinet reprosoustav nemá obdélníkový půdorys ale pro lepší eliminací stojatých vln se bočnice postupně dozadu zužují. Tvarem ozvučnice tak navazuje na sérii Twenty. Nové série Zingali již nemají masivní podstavce, ale díky nutnosti prostoru pro basreflex ve spodní části kabinetu, stojí na luxusních nožičkách, které lemují pravou a levou stranu kabinetu a jsou ve stejném barevném provedení jako kabinet. Celá reprosoustava je ještě k tomu postavena na hrotech. Na přední straně reprosoustav, těsně nad zemí je umístěno logo výrobce. Další logo ve tvaru hornu je otištěno v samotném hornovém nátrubku (omniray technology). Ze zadní strany jsou umístěny Bi-wire reproterminály.

Jak bylo již naznačeno, při prvním poslechu těchto reprosoustav je ihned rozpoznatelný charakteristický přínos hornového reproduktoru. Hornový reproduktor hraje čistě, bez zbytečného zabarvení. S větší obnažeností, plastičností a s daleko větší lehkostí a přirozeností než jiné reprosoustavy. S hlubokými basy a jistými středy. Bez ztenčování způsobeného omezením některých výškových frekvencí. Celkový zvuk je plný a bohatý na všechny detaily. Prostorová scéna je holograficky vykreslena a vtahuje posluchače do zvukové scény, která se před ním utváří.

Přesvědčte se sami, proč lidé, kteří si oblíbili značku Zingali, neuvažují o žádné změně. To je nejlepší reklama, jakou si firma může přát.

Barevné provedení:
Série Home Monitor je dostupná v mnoha barevných kombinacích:

Varianta standard:
Kabinet: černý nebo bílý saténový mat
Hornový nátrubek: ve stejném odstínu jako kabinet.
(popřípadě různé kombinace již zmíněných matných laků)

Varianta lesk:
Kabinet: černý piano lak nebo bílý lesk.
Hornový nátrubek: černý saténový mat, bílý mat, bílá perleť nebo piano lesk.
-Kombinace různých laků.

Vrianta plus:
Kabinet vždy nabízí čelní a zadní stranu z dřevěného masivu mořeného do odstínu dle výběru zákazníka (Třešeň, ořech, přírodní)
Horn: dle výběru z matných nebo lesklých laků

U každé série Zingali se současně nabízí "Custom" zákazník si za příplatek může zvolit barevné provedení dle své představy. Díky nejvyspělejší lakovně v Evropě, není pro firmu Zingali vytvořit jakýkoli barevný odstín, který bude vždy špičkově proveden.

Technologie Omniray ®
Tato reprosoustava obsahuje patentovaný dřevěný hornový reproduktor Omniray, vyvinutý výzkumníky firmy Zingali. Omniray ® Horn je charakteristická součást všech produktů Zingali, která umožňuje nejvyšší kvalitu zvukové reprodukce - díky použitému druhu materiálu a přesně vyfrézovanému tvaru dokáže dokonale reprodukovat hudbu podobně jako hudební nástroj. Je to jeden z nejdůležitějších prvků celé schránky reproduktoru.

Série: