Parametry

Popis produktu

Central 2.6
Série reproduktorů Zingali Home Monitor je zcela novou a unikátní sérii pro opravdové milovníky věrné reprodukce. Nový elipsovitý tvar hornu osazený kompresním měničem nové generace navazuje na profesionální sérii studiových monitorů, které díky své účinnosti byly umístěny v mnoha prestižních nahrávacích studiích.

Nyní s novým konstrukčním řešením přichází i řada Home Monitor, která staví na dlouhodobých zkušenostech a poznatcích, které byly dosaženy na již zmíněných profesionálních studiových monitorech a současně na mnohokrát oceněné sérii Twenty. Série Home Monitor nebyla postavena pouze za účelem vyplnit stupínek na žebříčku dokonalosti produktového portfolia výrobce, jak je tomu u jiných výrobců. Giuseppe Zingali své reprosoustavy staví tak, aby každý model a každá série byla svým způsobem ojedinělá a přinesla za svou cenu mnohem více, než si zákazník dokáže představit. Série Home monitor je postavena tak, aby byla z pohledu hudební charakteristiky nezaměnitelná! Celá série HM začíná na menších cenově dostupných modelech a končí co do velikosti honosnými sloupy o bezkonkurenčním zvukovém výkonu!

Díky elipsovitému tvaru hornu, dochází k lepšímu rozložení vyzařované energie. Snižuje se energie vyzařována směrem vzhůru - ke stropu a směrem dolů - k podlaze a současně nabírá na účinnosti ve vyzařování akustické energie na pravou a levou stranu. To má za následek získání mnohem větší prostorové scény a její hloubky. Současně díky usměrnění vyzařované energie a upravenému ustí hornu je dosaženo lepší vykreslenosti i těch nejjemnějších detailů v mikro-dynamice nástrojů a samozřejmě kompletně v celé reprodukci hudby. Prostorová scéna je lépe vykreslená, poslechem a pocitem více hmatatelná. Zvukový obraz má reálnější kontury a doslova vtahuje posluchače do děje, který se před ním vytvořil.

To není sen, to je realita, kterou poskytují reprosoustavy Zingali...

Popis reprosoustav

"...poměrně velký a vysoce výkonný centrální reproduktor je tvořen dvěma středo-basovými měniči a novým šestipalcovým hornem elipsovitého tvaru osazený kompresním měničem ... "

Home Monitor Central 2.6 je menším modelem z centrálních reproduktorů ze série Home monitor, který se díky svým zvukovým vlastnostem stane zvukovou dominantou domácího kina. Reproduktor disponuje šesti palcovým hornem, díky kterému veškerá reprodukce hlasového spektra nabírá na prostoru a realitě reprodukovaného obrazu. Šestipalcový horn elipsovitého tvaru je osazen kompresním měničem nové generace. Reprodukce vokálů a hlasového spektra, která je v multi kanálovém režimu nejdůležitější vyniká svým dynamickým rozsahem, prostorem a otevřeností. Reprodukci nižšího pásma pomáhá basreflexová ozvučnice a dva středo-basové reproduktory díky čemuž není o nízké kmitočty nouze. I velmi nízcko položené vokály jako např. u Leonarda Cohena jsou excelentně přeneseny do prostoru s velkou dávkou emocí tak jak už to u Zingali reprosoustav bývá. Střední a vyšší pásmo je reprodukováno pomocí hornového reproduktoru a zde opět exceluje famózní dynamický rozsah, prostorová lokalizace, vykreslenost a mikro-dynamika hlasového spektra. Šesti palcový horn s kompresním měničem a citlivosti 92 db z tohoto modelu dělá prvotřídní centrální reproduktor.

Reprodukce je excelentně tonálně vyvážená s vynikající dynamikou, rozlišením, čistotou s neskutečně vykresleným detailem v prostoru. To vše Vás osloví od prvního momentu poslechu jakéhokoli koncertu nebo SACD 5.1 anebo DVD Audia.

Centrální reproduktor obsahuje všechny přednosti hornových reprosoustav a díky tomu, můžeme hovořit o naprosto ultimátím centrálním reproduktoru.Tento poměrně velký a výkonný centrální reproduktor je tvořen dvěma středo-basovými měniči o 6,5“ s kmitací cívkou 39 mm a šestipalcovým hornem s kompresním měničem, který je umístěný uprostřed mezi středo-basovými reproduktory. Výkon tohoto centrálu činí 200 wattů. Oba středobasové reproduktory mají výkonné magnety a speciálně vyvinutou odolnou membránu, která je vyrobena ze zesílené papírové lepenky.

Zcela nově vyvinutý kabinet s uspořádáním reproduktorů D´apollito a bassreflexový otvor směřující do podlahy ozvučnice. Nové řešení bassreflexového otvoru, který je umístěný do spodní částí ozvučnice poskytuje také centrální reproduktor a umožňuje tak lepší manipulaci aniž by docházelo k problémům v reprodukci nejnižšího pásma. Reprodukce nejnižšího pásma je stanovena na 40 Hz a bez problému disponuje podáním těch nejnižších kmitočtů. O tuto práci se starají dva šesti a půl palcové basové měniče s kmitací cívkou 39 mm. Uspořádání reproduktorů je d´appolito, což znamená, že konstrukce reprosoustavy a její vyhýbky umožňuje usazení středovýškového kompresního měniče s patentovaným hornem omniray doprostřed mezi basové reproduktory, což má vliv na lepší směrovou charakteristiku.

Jak bylo již naznačeno, při prvním poslechu těchto reprosoustav je ihned rozpoznatelný charakteristický přínos hornového reproduktoru. Hornový reproduktor hraje čistě, bez zbytečného zabarvení. S větší obnažeností, plastičností a s daleko větší lehkostí a přirozeností než jiné reprosoustavy. S hlubokými basy a jistými středy. Bez ztenčování způsobeného omezením některých výškových frekvencí. Celkový zvuk je plný a bohatý na všechny detaily.

Přesvědčte se sami, proč lidé, kteří si oblíbili značku Zingali, neuvažují o žádné změně. To je nejlepší reklama, jakou si firma může přát.

Barevné provedení:
Série Home Monitor je dostupná v mnoha barevných kombinacích:

Varianta standard:
Kabinet: černý nebo bílý saténový mat
Hornový nátrubek: ve stejném odstínu jako kabinet.
(popřípadě různé kombinace již zmíněných matných laků)

Varianta lesk:
Kabinet: černý piano lak nebo bílý lesk.
Hornový nátrubek: černý saténový mat, bílý mat, bílá perleť nebo piano lesk.
-Kombinace různých laků.

Vrianta plus:
Kabinet vždy nabízí čelní a zadní stranu z dřevěného masivu mořeného do odstínu dle výběru zákazníka (Třešeň, ořech, přírodní)
Horn: dle výběru z matných nebo lesklých laků

U každé série Zingali se současně nabízí "Custom" zákazník si za příplatek může zvolit barevné provedení dle své představy. Díky nejvyspělejší lakovně v Evropě, není problém pro firmu Zingali vytvořit jakýkoli barevný odstín, který bude vždy špičkově proveden.

Technologie Omniray ®
Tato reprosoustava obsahuje patentovaný dřevěný hornový reproduktor Omniray, vyvinutý výzkumníky firmy Zingali. Omniray ® Horn je charakteristická součást všech produktů Zingali, která umožňuje nejvyšší kvalitu zvukové reprodukce - díky použitému druhu materiálu a přesně vyfrézovanému tvaru dokáže dokonale reprodukovat hudbu podobně jako hudební nástroj. Je to jeden z nejdůležitějších prvků celé schránky reproduktoru.

Série: