Parametry

Popis produktu

Twenty Two Evo 1.12
Již přes dvě desetiletí se v profesionálních nahrávacích studiích po celém světě objevují reproduktory Zingali. Hudba znějící z těchto reproduktorů je tak blízko k ideálu živé hudby, jako žádná jiná, kterou jste dosud mohli slyšet. Průzračnost, plasticita, a syté, hutné a přesné basy. Už předchozí série Twenty 2.12 a 1.12 psaly novou kapitolu poslechu hudby. Nová řada Twenty Two Evo, jde ještě dál! Základy série Twenty leží ve veleúspěšné sérii Overture, která již před dvaceti lety nasadila na poli high-endových reprosoustav téměř nepřekonatelné hranice. Nynější reprosoustavy Twenty Two Evo 1.12 navazují na úspěch a téměř nepřekonatelnou sérii Twenty, která za své zvukové vlastnosti sklidila mnoho ocenění. Díky nově přepracovanému kabinetu a kompresnímu měniči nové generace nabízí ještě více fenomenálních prožitků z poslechu hudby.

Model Twenty Two Evo jako jediný z celé série zůstal v portfoliu výrobce neboť se jedná o natolik fenomenální model, že jeho vyřazení z portfolia výrobce by byla skutečně velká ztráta!

Stejně jako ostatní série i řada Twenty Two Evo přichází s novým konstrukčním vylepšením. Nový kabinet s vyvedeným basreflexem do spodní části ozvučnice a tlakový měnič nové generace nabízí excelentní pojetí prostoru a jeho hloubky včetně vykreslení veškerých detailů. Nový model Twenty Two Evo 1.12si zachoval původní dvanáctipalcový patentovaný hornový reproduktor kruhového profilu.

Pokračování této série není za účelem vyplnit stupínek na žebříčku dokonalosti produktového portfolia výrobce, jak je tomu u jiných výrobců. Giuseppe Zingali své reprosoustavy staví tak, aby každý model a každá série byla svým způsobem ojedinělá a přinesla za svou cenu mnohem více, než si zákazník dokáže představit.

Série Twenty Two Evo, není určujícím parametrem mezi sérii Home Monitor a vyšší sérii Client. Je postavena tak, aby byla z pohledu hudební charakteristiky nezaměnitelná a to se také daří. Její charakteristika je jednoduše magická.

Popis reprosoustav
Model Twenty Two Evo 1.12 je nejvyšším modelem a současně také posledním modelem v sérii Twenty, který se nabízí. Twenty Two Evo 1.12 svou velikostí a celkově všemi svými parametry ukazuje, že se naprosto oprávněně řadí mezi top referenci, která má tolik sebevědomí, že dokázala určit vývoj dalších modelových sérií a být inspirací nejen pro jednoho posluchače, ale celou řadu studií a jmen ze světa profesionální hudby. Úctyhodné rozměry kabinetu 1140 cm na výšku 360 cm na šířku a s šířkou 550 cm do hloubky spolu s vestavěným patentovaným hornovým reproduktorrem o velikosti 12 palců, je zřejmé, že tento referenční model je na samém vrcholu reprodukce, který série Twenty nabízí. Samozřejmě nejde pouze o rozměr a bytelnost kabinetu, který je tradičně zpracován do nejmenšího detailu, ale především o 12 palcový patentovaný hornový reproduktor, který nejen že dokáže vykreslit prostorovou scénu těžko uvěřitelným způsobem, ale celá reprosoustava vládne schopností vdechnout reprodukci život!

Díky přepracovanému basreflexu, který je vyveden do podlahy, nemá reprosoustava problém s umístěním blíže ke zdi, což je při takové velikosti velkou výhodou. Kabinet včetně dvanáctipalcového elipsovitého hornu je prvotřídně zpracovaný a nabízí se ve třech různých povrchových úpravách díky kterým se tyto reprosoustavy velice rychle stanou luxusní a dominantní součástí prostoru. Prvotřídní je ovšem zvuková reprodukce a schopnost těchto reprosoustav přenášet hudební obraz do prostoru.

Při poslechu těchto reprosoustav je více než jasné, že se jedná o umělecké dílo spojující fenomenální schránku se stejně fenomenální reprodukcí. Hudba znějící z těchto reproduktorů je téměř živou hudbou, jako žádná jiná, kterou jste dosud mohli slyšet. Průzračnost, plasticita, a syté, hutné a přesné basy. S citlivosti 96 db se tato reprosoustava stává opravdovou referenční reprosoustavou, která jasně ukazuje důvody proč zůstala v portfoliu výrobce!

Dvanactipalcový patentovaný hornový nátrubek omniray elipsovitého tvaru, který je osazen tlakovým měničem o rozměru 44 mm, tvoří nejen extrémně široký zvukový obraz s excelentní hloubkou, ale především se celá reprodukce a holografický vytvořená zvuková scéna nese v extrémním vzdušném nádechu, díky které prostorová scéna není pouze před vámi, je všude okolo vás. Celý vjem prostorové scény je podtržen excelentní mikrodynamikou, čistotou a vykresleností každého detailu, který má své přesné místo. I přesto, že vše, co je v hudbě obsaženo má své místo a je velice přesně vykresleno, v excelentním prostoru s neskutečnou dynamikou, udržují si reprosoustavy Twenty velice muzikální projev.

Mohutný pevný basy pracuje zcela vyrovnaně a bez námahy a to i v těch nejsložitějších pasážích. Akustický tlak, který dokážou tyto reprosoustavy vytvořit, podtrhují dojem živého vystoupení. Reprodukce je posazená do reálného zvukového obrazu, obohacená o nadhled, vyrovnanost a schopnost v podstatně širším a hlubším zvukovém obrazu kontrolovat každý nástroj, který se v tom daném okamžiku objeví na scéně.

Emoce, emoce a zase jen emoce. Model Twenty Evo 1.12 stejně tak jako ostatní modely z dílny Giuseppe Zingaliho, dokazuje, že emoce a celkový prožitek z hudby je pro tohoto konstruktéra alfou a omegou. Reprodukce, která má velice reálný obraz živé reprodukce nabízí emocionální prožitky a to téměř bez žádného zabarvení. Jednoduše řečeno, reprosoustavy zní jako nástroj a jsou odrazem záměru konstruktéra, který je stvořil právě proto, aby jako hudební nástroj hrály!

Model Twenty Evo 1.12 je výsledkem výzkumu a vývoje využívající dosažených zkušeností z mnohokrát oceněné předchozí série Twenty. Těžko se bude hledat reprosustava takových zvukových kvalit, jakou za svou cenu představuje model Twenty Two Evo 1.12, která se maximálně přibližuje živé hudbě. Jak je u všech modelů Zingali zvykem, kvalita tohoto výrobku a jeho výsledná zvuková kvalita dosahuje již takové dokonalosti, že je téměř nemožné pro klasickou konvenční technologii, kterou disponují konkurenční reprosoustavy ji překonat.

Basreflexový otvor se přesunul ze zadní stěny do podlahy ozvučnice. Tohle nové řešení umožňuje lepší manipulaci reprosoustav v místnosti. Umožňuje je blíže postavit k zadní stěně, aniž by nejnižší kmitočty utrpěly jakoukoli ztrátu či úbytek. Naopak, celé spodní pásmo zpevnilo a basy, kterými byly reprosoustavy Zingali vždy velice dobře vybavené se ještě více zpřesnily. Reprodukce nejnižšího pásma se usídlila na fenomenálních 30 Hz. Vzhledem k rozměrům ozvučnice je zcela zřejmé, že tato reprosoustava bez problému disponuje podáním těch nejnižších kmitočtů. O tuto práci se stará jeden basový měnič s kmitací cívkou 75 mm

Kabinet je vyroben z MDF desky a hornový nátrubek je vždy z masivu Kanadského topolu. Reprosoustavy Zingali také nabízí provedení čelní a zadní stranu kabinetu v masivu Kanadského topolu. Jedná se o přiznané dřevo lakované do odstínu dle výběru zákazníka.

Nabízí se také varianta "Custom" kde si zákazník může vymyslet jakýkoli barevný odstín či kombinaci barev a laků.

Kabinet reprosoustav nemá obdélníkový půdorys ale pro lepší eliminací stojatých vln se bočnice postupně dozadu zužují. Tvarem ozvučnice tak navazuje na sérii Twenty. Nové série Zingali již nemají masivní podstavce, ale díky nutnosti prostoru pro basreflex ve spodní části kabinetu, stojí na luxusních nožičkách, které lemují pravou a levou stranu kabinetu a jsou ve stejném barevném provedení jako kabinet. Celá reprosoustava je ještě k tomu postavena na hrotech. Na přední straně reprosoustav, těsně nad zemí je umístěno logo výrobce. Další logo ve tvaru hornu je otištěno v samotném hornovém nátrubku (omniray technology).
Ze zadní strany jsou umístěny Bi-wire reproterminály.

Jak bylo již naznačeno, při prvním poslechu těchto reprosoustav je ihned rozpoznatelný charakteristický přínos hornového reproduktoru. Hornový reproduktor hraje čistě, bez zbytečného zabarvení. S větší obnažeností, plastičností a s daleko větší lehkostí a přirozeností než jiné reprosoustavy. S hlubokými basy a jistými středy. Bez ztenčování způsobeného omezením některých výškových frekvencí. Celkový zvuk je plný a bohatý na všechny detaily. Prostorová scéna je holograficky vykreslena a vtahuje posluchače do zvukové scény, která se před ním utváří.

Přesvědčte se sami, proč lidé, kteří si oblíbili značku Zingali, neuvažují o žádné změně. To je nejlepší reklama, jakou si firma může přát.

Barevné provedení:
Model Twenty Two Evo 1.12 je dostupný v mnoha barevných kombinacích:

Varianta standard:
Kabinet: černý nebo bílý saténový mat
Hornový nátrubek: ve stejném odstínu jako kabinet.
(popřípadě různé kombinace již zmíněných matných laků)

Varianta lesk:
Kabinet: černý piano lak nebo bílý lesk.
Hornový nátrubek: černý saténový mat, bílý mat, bílá perleť nebo piano lesk.
-Kombinace různých laků.

Vrianta plus:
Kabinet vždy nabízí čelní a zadní stranu z dřevěného masivu mořeného do odstínu dle výběru zákazníka (Třešeň, ořech, přírodní)
Horn: dle výběru z matných nebo lesklých laků

U každé série Zingali se současně nabízí "Custom" kde si zákazník za příplatek může zvolit barevné provedení dle své představy. Díky nejvyspělejší lakovně v Evropě, není pro firmu Zingali vytvořit jakýkoli barevný odstín, který bude vždy špičkově proveden.

Technologie Omniray ®
Tato reprosoustava obsahuje patentovaný dřevěný hornový reproduktor Omniray, vyvinutý výzkumníky firmy Zingali. Omniray ® Horn je charakteristická součást všech produktů Zingali, která umožňuje nejvyšší kvalitu zvukové reprodukce - díky použitému druhu materiálu a přesně vyfrézovanému tvaru dokáže dokonale reprodukovat hudbu podobně jako hudební nástroj. Je to jeden z nejdůležitějších prvků celé schránky reproduktoru.

Série: