Parametry

Popis produktu

Zingali Zero Evo je sice základní sérii, ale jak u reproduktorů Zingali bývá zvykem, to co je u některých výrobců high-end, je u Zingali stadard. Tak vysoko je posazena laťka těchto reprosoustav! Není divu, že reproduktory Zingali jsou ve své cenové třídě jednoduše nepřekonatelné.

Zingali Zero Bookshelf je regálovým modelem ze série Zero Evo. Jedná se o regálovou reprosoustavu, která se díky svým kompaktním rozměrům jednoduše umístí v každých podmínkách. Reprosoustavy disponují šesti palcovým hornem, díky kterému reprodukce nabírá na prostoru a realitě reprodukovaného obrazu. I přesto, že se jedná o cenově dostupnější variantu, technologicky na něm nebylo šetřeno! Tradičně je osazen kompresním měničem nové generace. Nejnižší basy jsou otázkou subwooferu, ale upřimně, byli byste opravdu překvapeni s jakou dynamikou ve spodním pásmu exceluje. Reprodukci nižšího pásma pomáhá basreflexová ozvučnice a tak není o nízké kmitočty nouze. Reprodukce nejnižších kmitočtů není objemná jako u velkých sloupových modelů, ale zdaleka netrpí takovým nedostatkem jak by se předpokládalo. Na druhou stranu, méně objemné basy mohou být pro někoho výhodou! Střední a vyšší pásmo je už otázka hornového reproduktoru a tam opět exceluje famózní dynamický rozsah, prostorová lokalizace, vykreslenost a mikro-dynamika jednotlivých hudebních nástrojů. Šesti palcový horn s kompresním měničem a citlivosti 92 db z tohoto modelu dělá prvotřídní regálovou reprosoustavu. Prostor a jeho hloubka je vynikající.
Reprodukce je tonálně vyvážená s vynikající dynamikou, rozlišením, čistototou s neskutečně vykresleným detailem v prostoru. To vše Vás osloví od prvního momentu poslechu.

Emoce, emoce a zase jen emoce. Regálový model Zingali série Evo, stejně tak jako vyšší modely, prezentuje ve své reprodukci opravdu emocionální představení a to bez zbytečného zabarvení. Jednoduše zni jako nástroj a to byste u takového modelu, za takovou cenu opravdu nečekali.

Popis výrobku

Celá série Zero Evo je výsledkem výzkumu a vývoje využívající dosažených zkušeností z veleúspěšné série Twenty. I přesto, že se jedná o základní modelovou řadu, obsahuje všechny konstrukční prvky, které jsou obsaženy i v těch nejvyšších modelových řadách reprosoustav Zingali. Série Zero Evo není pouze módním výstřelkem nebo doplněním konceptu Zingali o dostupnější modely. jedná se o sofistikovaně propracovanou sérii, která svou pořizovací cenu jednotlivých modelů, převyšuje svou reprodukcí mnohonásobně!

Zcela nově vyvinutý kabinet se zcela novým uspořádáním reproduktorů. Basreflexový otvor se přesunul ze zadní stěny do podlahy ozvučnice. Tohle nové řešení umožňuje lepší manipulaci reprosoustav v místnosti. Umožňuje je blíže postavit k zadní stěně, aniž by nejnižší kmitočty utrpěly jakoukoli ztrátu či úbytek. Naopak, celé spodní pásmo zpevnilo a basy, kterými reprosoustavy Zingali byly vždy velice dobře vybavené se ještě více zpřesnily.
Kabinet je vyroben z MDF desky a hornový nátrubek je vždy z masivu Kanadského topolu. Až u vyšších modelů se za příplatek nabízí varianta "plus", která nabízí čelní a zadní strany kabinetu v masivu Kanadského topolu. Jedná se o přiznané dřevo lakované do odstínu dle přání zákazníka. Varianta "plus" se také vztahuje na bílý nebo klavírní černý lak.

Kabinet reprosoustav nemá obdélníkový půdorys ale pro lepší eliminací stojatých vln se bočnice postupně dozadu zužují. Tvarem ozvučnice tak navazuje na sérii Twenty. Nové série Zingali již nemají masivní podstavce, ale díky nutnosti prostoru pro basreflex ve spodní části kabinetu, stojí na luxusních nožičkách, které lemují pravou a levou stranu kabinetu a jsou ve stejném barevném provedení jako kabinet. Celá reprosoustava je ještě k tomu postavena na hrotech. Na přední straně reprosoustav, těsně nad zemí je umístěno logo výrobce. Další logo ve tvaru hornu je otištěno v samotném hornovém nátrubku (omniray technology). Ze zadní strany jsou umístěny Bi-wire reproterminály.

Jak bylo již naznačeno, při prvním poslechu těchto reprosoustav je ihned rozpoznatelný charakteristický přínos hornového reproduktoru. Hornový reproduktor hraje čistě, bez zbytečného zabarvení. S větší obnažeností, plastičností a s daleko větší lehkostí a přirozeností než jiné reprosoustavy. S hlubokými basy a jistými středy. Bez ztenčování způsobeného omezením některých výškových frekvencí. Celkový zvuk je plný a bohatý na všechny detaily.

Přesvědčte se sami, proč lidé, kteří si oblíbili značku Zingali, neuvažují o žádné změně. To je nejlepší reklama, jakou si firma může přát.

Barevné provedení:
Základní série Zero je dostupná v mnoha barevných kombinacích:

Varianta standard:
Kabinet černý nebo bílý saténový mat + hornový nátrubek (přiznané dřevo) přírodní odstín Kanadského topolu, ořech, třešeň v matu nebo lesku
Varianta plus:
Kabinet černý piano lak nebo bílý lesk + hornový nátrubek (přiznané dřevo) přírodní odstín Kanadského topolu, ořech, třešeň v lesku

k barevnému provedení se nabízí stejné barevné provedení hornového nátrubku jako barevné provedení kabinetu.

U každé série Zingali se současně nabízí "Custom" jinak řečeno, zákazník si za příplatek může zvolit barevné provedení dle své představy. Díky nejvyspělejší lakovně v Evropě, není pro firmu Zingali vytvořit jakýkoli barevný odstín, který bude vždy špičkově proveden.

Technologie Omniray ®
Tato reprosoustava obsahuje patentovaný dřevěný hornový reproduktor Omniray, vyvinutý výzkumníky firmy Zingali. Omniray ® Horn je charakteristická součást všech produktů Zingali, která umožňuje nejvyšší kvalitu zvukové reprodukce - díky použitému druhu materiálu a přesně vyfrézovanému tvaru dokáže dokonale reprodukovat hudbu podobně jako hudební nástroj. Je to jeden z nejdůležitějších prvků celé schránky reproduktoru.

Série: